Профілактика аліментарно-залежних захворювань:

Здорове, раціональне харчування-запорука здоров’я, високої працездатності і активного довголіття людини. Основний фактор, що визначає раціональність харчування, – це збалансованість харчових речовин: білків та їх амінокислот, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів, мікроелементів, які повинні надходити в організм у необхідній кількості і в певному співвідношенні один з одним. Найбільш раціональним є такий харчовий раціон, в якому при найменшій калорійності забезпечується надходження в організм у повному обсязі всіх необхідних харчових речовин.

Незбалансоване харчування є причиною аліментарно-залежних захворювань, до яких відносяться захворювання шлунково-кишкового тракту, анемія, хвороби обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет).

Помітно зросла також кількість дітей з алергіями та дисбактеріозами.

У зв’язку з цим організація раціонів харчування для дітей в ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ є одним з найважливіших чинників профілактики захворювань і підтримки здоров’я дітей:

Забезпечення дітей харчуванням, відповідним віковим фізіологічним потребам в харчових речовинах і енергії, принципам раціонального і збалансованого харчування.

Гарантована якість і безпека харчування і харчових продуктів, які використовуються в харчуванні.

Попередження серед дітей та підлітків інфекційних і неінфекційних захворювань, пов’язаних з фактором харчування.

Раціональне харчування дітей дошкільного віку – необхідна умова їх гармонійного росту, фізичного і нервово-психічного розвитку, стійкості до дії інфекцій та інших несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Тому від того, як організовано харчування в дошкільному навчальному закладі багато в чому залежить рівень фізичного і нервово-психічного розвитку дітей, а також показники захворюваності.

Кiлькiсть переглядiв: 736