/Files/images/0002023-2024/титулка.jpg

ЗМІСТ

ЗМІСТ

І. Аналіз діяльності закладу дошкільної освіти за 2022-2023 н.р. з визначенням річних завдань на 2023-2024 н.р. 3
ІІ. Діяльність структур колегіального управління 13
ІІІ. Діяльність методичного кабінету 24
IV. Адміністративно-господарська діяльність 28
V. Організаційно-педагогічна діяльність 32
VI. Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності 35
ДОДАТКИ:
Додаток 1 План-циклограма внутрішньої системи оцінювання якості освітнього процесу 40
Додаток 2 План-циклограма внутрішньої системи оцінювання якості процесів функціонуванн 42
Додаток 3 План заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності в ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р. 45
Додаток 4 План заходів ЗДО «Струмочок» з попередження дорожньо-транспортного травматизму на 2023 – 2024 н.р. 48
Додаток 5 План заходів з «Охорони дитинства» ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р. 50
Додаток 6 Медико-профілактичні заходи ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р. 52

РОЗДІЛ 1

Аналіз діяльності дошкільного навчального закладу за 2022-2023н.р. з визначенням річних завдань на 2023-2024н.р.

Охтирський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Струмочок» у своїй діяльностікерується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про закладдошкільної освіти,Базовим компонентом дошкільної освіти, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

ЗДО «Струмочок» Охтирської міської ради Сумської області підпорядкований відділу освіти Охтирської міської ради. Побудований в 1984р., має основну двоповерхову будівлю та котельню. Нормативна наповнюваність – 58 дітей.

Юридична адреса: 42700, Сумська обл., м Охтирка, вул. В’ячеслава Чорновола 2, тел. (05446) 2-55-42, е-mail strumochok84@meta.ua, сайт - http://okhtyrka-strumochok.sumy.sch.in.ua/

Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у ЗДО – українська.

З 1 вересня 2022 року в дошкільному закладі функціонувало 3 вікових групи, відвідувало їх 56 дитини, з них:

№ з/п Вікова група Кількість дітей
1. Група раннього віку 16
2. Різновікова група 16
4. Група старшого дошкільного віку 24

Освітній процес в закладі забезпечують 11 педагогів, з них: 1 – директор, 1 – вихователь-методист, 6 – вихователів, 1 – інструктор з фізкультури, 1 – практичний психолог, 1 – музичний керівник.

Кадрове забезпечення ЗДО «Струмочок» у 2022-2023 навчальному році

Усього педагогічних працівників Кількість педагогічних працівників з вищою освітою Із середньою спеціальною освітою Із освітою бакалавр Мають стаж роботи 20 і більше років Мають педагогічні звання
Усього Вища категорія І категорія ІІ категорія Спеціаліст вихователь-методист Старший вихователь
11 4 1 2 - 1 6 1 4 - -

Якісний склад педагогічного колективу: 36% - вища освіта, 9% - неповна вища, 55% - молодший спеціаліст.

У зв’язку з відсутністю технічних умов необхідних для очного навчання, освітня робота з вихованцями була організована дистанційно шляхом асинхронного навчання.

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: комп’ютерами, ноутбуком, принтерами, мультимедійним проектором з екраном, музичним центром, телевізором, автономною акустичною системою.

Зміст освітнього процесу реалізовувався відповідно до вимог освітньої програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі», чинних парціальних програм. Також, враховуючи перспективи розвитку дошкільної освіти, педагогічний колектив виконував такі пріоритетні завдання:

- дистанційна робота педагога в умовах воєнного стану;

- створення безпечних умов для всебічного розвитку дошкільника;

- національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку.

При визначенні пріоритетних завдань роботи закладу на навчальний рік враховувались сучасність, актуальність питань, вимоги нормативних документів, аналіз роботи за минулий навчальний рік, ступінь вирішення проблем, над якими працював заклад, реальні можливості колективу.

Діяльність структур колегіального управління ЗДО

Освітню діяльність колектив ЗДО здійснював на основі розробленого Плану роботи на навчальний рік. Працівники забезпечували зміст дошкільної освіти відповідно до БКДО, вимог освітньої програми закладу, складеної на основі програми розвитку дітей дошкільного віку від двох до шести років «Я у Світі», використовуючи навчально-методичні посібники, затверджені в установленому порядку Міністерством освіти і науки України. Усі завдання протягом навчального року намагалися реалізовувати у тісній співпраці з батьками вихованців.

Протягом навчального року будо проведено 6 педагогічних рад: чотири планові та дві позапланові з питання організації освітньої діяльності.

Проведенні педагогічної ради відзначались актуальністю та доцільністю тематики з використанням інтерактивних форм та методів (круглий стіл, мозковий штурм тощо). Прийняті рішення педагогічних рад були спрямовані на орієнтацію працівників ЗДО на отримання позитивних результатів, досягнення поставленої мети.

У методичному кабінеті оформлений інформаційний стенд, у якому розміщено нормативно-правову базу щодо проведення атестації, копії наказів з питань атестації, графіки атестації.

В 2022-2023 н.р. чергову планову атестацію пройшли: 2 педагоги, які підтвердили 11 тарифний розряд. Педагоги,які атестувалися, були активними учасниками методичної роботи у закладі.

Відповідно до Плану роботи ЗДО «Струмочок» на 2022-2023 н.р. та з метою затвердження основних напрямків удосконалення роботи в закладі було проведено загальні збори трудового колективу (протокол від 02.01.2023 року та 16.06.2023 року), на яких заслухано важливі питання та прийнято ряд важливих рішень:

- схвалено доповнення до Стратегії розвитку ЗДО «Струмочок» до 2024 року;

- обрано голову профспілкового комітету ЗДО «Струмочок»;

- заслухано звіт керівника закладу

Зметою регулювання та корегування роботи закладу проводились виробничі та адміністративні наради.

У зв’язку з запровадженням воєнного стану освітній процес у закладі проходив у дистанційному режимі, тому харчування дітей не організовувалось і комісія НАССР не працювала.

Діяльність методичного кабінету

Головними завданнями в роботі методичної служби закладу є надання методичної допомоги педагогам щодо вивчення особливостей особистості кожної дитини й застосування на практиці ефективних методів і прийомів, які сприяють її індивідуальному розвитку, оволодінні інноваційними технологіями навчання й виховання, створення умов для розкриття творчого потенціалу й вдосконалення педагогічної культури кожного педагога.

Під час педагогічних годин та консультацій, які проводились упродовж навчального року, розглядалися питання удосконалення освітнього процесу, ви­значення системи педагогічних впливів, що забезпечують підвищення якості освітнього процесу, заслуховувались доповіді з актуальних питань навчання й виховання дошкільників, аналізувались методичні рекомендації, дидактичний матеріал, наочні посібники, питання організації дистанційної форми роботи з батьками тощо.

Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань, що розглядалися, різнобічного і ґрунтовного аналізу освітнього процесу, його позитивних сторін.

Всі заплановані методичні заходи проводилися вчасно як в закладі, так і дистанційно шляхом використання платформи Google Meet.

Одним із основних напрямів методичної роботи закладу дошкільної освіти є створення належних умов для самоосвіти педагогів. З цією метою в методичному кабінеті створений каталог статей періодичної преси; оформлені методичні збірки щодо підготовки різних форм і видів освітньої діяльності тощо. Педагоги ЗДО постійно підвищують фаховий та професійний рівень за допомогою участі в он-лайн семінарах, конференціях, вебінарах тощо. У кожного вихователя у наявності теоретичні та практичні матеріали по самоосвіті, якими вони залюбки діляться з колегами.

Протягом 2022-2023 н.р. педагоги закладу брали активну участь у засіданнях професійних спільнот педагогів міста, які були організовані КУ ЦПРПП.

В рамках методичного засідання професійної спільноти «Школа молодого вихователя», педагоги закладу ділилися досвідом роботи з питання валеологічного виховання дошкільників та питання розвитку монологічного мовлення дошкільників шляхом використання освітніх технологій. До уваги учасників було презентовано дидактичний та методичний матеріали розроблені вихователями закладу.

.Протягом навчального року гурткова робота не проводилася в зв’язку з дистанційним навчанням вихованців.

За браком коштів не було здійснено передплату періодичних фахових видань на навчальний рік.

Педагогічні працівники закладу планують освітній процес, об’єктивно оцінюють його результативність та враховують результати аналізу при подальшому плануванні роботи. Вихователем-методистом кожного місяця проводився аналіз перспективно-календарних планів, за результати якого надавалася методична допомога педагогам.

Перспективно-календарне планування освітнього процесу ведеться відповідно до блочно-тематичного планування за освітніми напрямами БКДО на засадах інтеграції. Розклад організованої освітньої діяльності відповідав вимогам гранично допустимого навчального навантаження на дитину. Протягом дня вихователі охоплювали всі види діяльності та освітні напрями.

Через всю освітню діяльність проходив принцип інтеграції, який підпорядковував завдання всіх розділів програм, єдиній меті - цілісному розвитку особистості. Освітню роботу вихователі зорієнтовували на загальний розвиток дітей відповідно до їх можливостей та умов. Педагоги дотримуються послідовності подачі навчального матеріалу, враховують індивідуальні можливості дітей, сприяють розвитку психічних процесів, забезпечують диференційний підхід до розвитку інтелекту, здібностей, індивідуальних особливостей кожного вихованця.

З метою надання якісних освітніх послуг рішенням педагогічної ради в закладі було організоване асинхронне навчання (запис відео занять та інших форм роботи з дітьми відповідно до блочно-тематичного планування та передача його батькам для самостійного опрацювання дітьми). Педагоги не тільки активно використовували матеріали різних освітніх платформ, порталів, YouTube каналів (поширювали серед батьків посилання на записи цікавих занять, відеороликів, розвивальних дидактичних ігор, казок, повчальних історій, веселих руханок, музичних занять тощо), а й самостійно створювали власні відео продукти (заняття, спостереження, дидактичні ігри тощо), розміщуючи їх на закритих сторінках вікових груп в соціальній мережі Фейсбук для використання батьками вдома з дітьми в зручний для них час. Під час зйомки педагоги створюють короткі і дидактично продумані відеоролики, дозовано використовували переходи та анімацію. Широко використовували напрацьований демонстраційний, ілюстративний та роздатковий матеріали.

Вихователі груп передшкільного віку систематично знімали відеозаняття з використанням освітніх технологій спрямованих на розвиток мовлення дітей: Сторітеллінг, Синквейн, Мнемотехніку тощо.

Керівник музичний та інструктор з фізкультури один раз на тиждень розміщували відеоматеріали для дітей та консультативну інформацію для батьків на закритих сторінках вікових груп в соціальній мережі Фейсбук.

Педагоги вчасно розміщували відео матеріали відповідно до перспективно-календарного планування та своїх робочих днів, виключенням були особливі обставини (вимкнення світла, часті повітряні тривоги). Батьки в свою чергу активно співпрацювали з вихователями, надсилали фото звіти про пророблену роботу, які кожного місяця розміщувалися на сайті закладу.

Проте, не всі педагогічні працівники є активними дописувачами сайту ЗДО. Вихователям слід активніше пропагувати свою роботу та надавати консультативні матеріали на сайт. Активніше у роботу сайту повинні включитися вузькі спеціалісти.

Моніторинг рівня розвиненості та вихованості дітей дошкільного віку, медико-педагогічний контроль, вивчення сформованості компонентів психологічної готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі, обстеження нервово-психічного розвитку дітей раннього віку в 2022-2023 н.р. не було проведено (причина – дистанційна форма навчання)

В умовах воєнного стану в Україні, спричиненого повномасштабним вторгненням росії, національно-патріотичне виховання дошкільників буде і надалі важливою складовою освітнього процесу, завдання національно-патріотичного виховання залишаються актуальними і у наступному 2023-2024 н.р.

Адміністративно-господарська діяльність

Матеріальна база закладу у задовільному стані. ЗДО забезпечено необхідним обладнанням, меблями та м’яким інвентарем, що знаходиться у задовільному робочому стані. Фінансово-матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів. Заходи, передбачені планом, по збереженню та зміцненню матеріальної бази виконані майже стовідсотково.

Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів. Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена,відносно рівна, огороджена дерев'яним/металевим парканом, має 2 вантажних під’їзди (центральний та до господарчого двору).

Відповідно до вимог обладнано територію 4 дитячих майданчиків для кожної вікової групи, загальною площею 945м, які розміщуються в безпосередній близькості від виходів з приміщень цих груп, на сухих, добре провітрюваних місцях, що, мають відкриту та затінену частини, обладнані з урахуванням потреб дітей певного віку. Майданчики розмежовані дерев'яною огорожею, мають частково грунтове і трав'яне покриття.

Спортивно-ігрова зона навчального закладу включає фізкультурний майданчик площею 720м, призначений для одночасного використання однією групою. На майданчику передбачені: бігова доріжка, яма для стрибків, місце для гімнастичних снарядів (колоподібна та вертикальна драбини, силова доріжка, гірка) та рухливих ігор.

В наявності «міні – огород» (18 м), та сад фруктових дерева (450 м), які використовуються для екологічного виховання і практично – пошукової діяльності.

Біля входу в заклад облаштовано етнографічний куточок спланований з використанням предметів українського побуту та безліч інших декоративних осередків з об’ємними скульптурами малих форм.

Основні споруди:

– споруда ДНЗ – типова, двохповерхова, цегляна, загальна площа приміщень 665м, приведена опалювальна площа 712 м

Корисна – 416.4 м

Інші приміщення – 206,3м:

– котельня – цегляна, площа приміщень 100 м

Обладнана 2 котлами: 1 газовий, 1 твердопаливний.

– туалет надвірний – цегляний, 6.8 м( не функціонує)

Матеріал покрівлі кожної споруди: шифер.

– погріб для зберігання овочів – площею 30 м

Групові приміщення, роздягальні, туалетні, буфетні, спальні є не прохідними та недоступними для користування здобувачами освіти інших вікових груп. Стан приміщень (дах, стіни, вікна, двері, підлога) відповідають вимогам безпеки.

У закладі дошкільної освіти забезпечено архітектурну доступність. Безбар’єрний доступ до споруди забезпечується за допомогою пандуса. Дверні проходи забезпечують можливість проїзду візком. Проте, не забезпечено можливість безперешкодного пересування між поверхами для людей з обмеженими можливостями, ліфта не має.

Відповідно до примірного Переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання затвердженого МОН України музично-спортивна зала забезпечена необхідним обладнанням, іграшками, посібниками на 65%, а вікові групи на 62%, про що свідчать дані моніторингу ігрового обладнання педагогами закладу.

Розвивальне середовище груп відповідає віковим особливостям здобувачів дошкільної освіти. Групові приміщення поділено на слідуючи зони: ігрова зона, пізнавальна, естетична, театральна, трудова, зона здоров’я, зона відпочинку та усамітнення. В кожному куточку наявний ігрові та дидактичні матеріали, які змінюються в залежності від теми блоку, сезону, інтересів дітей. Педагоги закладу слідкують за естетичним оформленням та наповнюваністю осередків.

В групах передшкільного віку наявні емоційні куточки, що дозволяють дітям фіксувати свій емоційний стан протягом дня за допомогою різних позначок.

У звітному періоді медичне обслуговування дітей медичною сестрою закладу не здійснювалось у зв’язку із дистанційною формою навчання.

Медичний кабінет 100% забезпечений лікарськими засобами та частково забезпечено інструментарієм та обладнанням медичного призначення для надання невідкладної допомоги, про що свідчать матеріали інвентаризації медичного кабінету.

Організаційно-педагогічна діяльність

Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства, співпрацюють з батьками з питань організації освітнього процесу тощо, на принципах взаємоповаги, взаємодовіри, взаєморозуміння, співпраці.

В закладі організовано ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу шляхом використання різноманітні он-лайн сервісів та ресурсів, зокрема:

– сайт закладу освіти;

– соціальна мережа Фейсбук;

– оптимальні канали комунікації для здійснення кожного конкретного завдання, проведення індивідуальних консультацій;

– месенджери (Viber, Telegram, WhatsApp) для оперативного спілкування з батьками.

Так, вихователі всіх вікових груп розміщують актуальні інформаційно-консультативні матеріали, пропонують переглянути майстер-класи, повчальні відео щодо розвитку дітей тощо. Проте, не всі напрямки освітньої діяльності вдається охопити. Аналіз екрану обліку активності родин вихованців показав, що майже всі батьки переглядають навчальні матеріали, розміщені вихователями в закритих групах в соціальній мережі Фейсбук. Заняття в асинхронному режимі переглядали до 80% дітей. Надсилали звіти про проведену роботу 65% батьків.

З метою задоволення потреб у наданні освітніх послуг протягом року проводилось неодноразове анкетування батьківського загалу на предмет оцінювання роботи колективу. Анкетування батьків засвідчило такі результати дистанційної роботи дошкільного закладу у співпраці із сім’ями вихованців:

– 79,5% повною мірою задоволені роботою педагогів протягом 2022-2023 н.р.;

– 15,4% - частково задоволені;

– 5,1% - незадоволені. Причиною є відсутність бомбосховища та неможливість організувати очне навчання в умовах воєнного стану.

Співпраця ЗДО з установами та організаціями не проводилася в зв’язку з дистанційною формою навчання.

Питання співпраці з ЗОШ №8 реалізовувалося в контексті освітньої діяльності педагогів ЗДО щодо підготовки дітей до навчання у школі (поширення відео та дидактичних матеріалів для дітей та інформаційних бюлетенів для батьків з даного питання).

Раз на квартал було проведено тематичні тижні з безпеки життєдіяльності відповідно до плану роботи на навчальний рік та за розробленим планом проведення Тижня безпеки життєдіяльності. Результати даних заходів висвітлювалися на сайті ЗДО.

Організувати повноцінну фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі за умови дистанційного навчання було неможливо. Проте, інструктор з фізкультури кожного тижня знімала цікаві та змістовні відеоматеріали для дітей та батьків щодо організації даного виду роботи вдома, чітко пояснювала зміст роботи, матеріал який можна використати тощо.

Вихователями вікових груп фізкультурно-оздоровча робота проводилася шляхом розміщення відео та інших матеріалів в закритих сторінках вікових груп в соціальній мережі Фейсбук, надання консультативної допомоги батькам з даного питання.

З огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та введенням воєнного стану, зросла роль психологічної служби, яка має забезпечувати своєчасне і систематичне надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки усім учасникам освітнього процесу. З метою психологічної підтримки педагогів, кожного тижня проводилася цікава, змістовна робота, яка була спрямована на підвищення рівня обізнаності вихователів щодо надання психологічної підтримки здобувачам освіти в умовах воєнного стану та усвідомленню педагогами власних ресурсів та їх використання для психоемоційної стабілізації в ситуації стресу в рамках реалізації проєкту «Завжди поруч». Інформація про всі проведенні заходи розміщена на сайті закладу.

Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

Внутрішньою системою забезпечення якості освіти закладу передбачено механізми забезпечення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів її порушення, види академічної відповідальності педагогічних працівників за конкретні порушення академічної доброчесності.

Згідно з рішенням педагогічної ради № 1 від 31.08.2022 р. визначено комплексну модель самооцінювання діяльності закладу за 2022-2023 н.р. за 4 напрямами.

Самооцінювання здійснювалось робочими групами, затвердженими наказами по закладу.

Відповідно до плану роботи закладу на навчальний рік, з метою вивчення стану освітньої діяльності, забезпечення якості освітнього процесу, його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям у закладі проводилися різні види вивчень, результати яких заслуховувалися на педгодинах та педрадах. За результатами вивчень здійснювався аналіз стану освітньої діяльності, визначалися чинники впливу на отриманий результат, приймалися відповідні управлінські рішення щодо усунення недоліків та їх коригування.

Упродовж навчального року було організовано й проведено:

– Тематичні вивчення: «Стан роботи з формування основ безпечної поведінки дошкільників», «Стан організації роботи з дітьми з патріотичного виховання», «Надання якісних освітніх послуг в контексті дистанційного навчання».

– Вибіркові вивчення: «Інформативно-методична наповнюваність закритих груп для батьків в соціальній мережі Фейсбук» (відповідно до перспективно-календарного планування), «Готовність педагогів до освітньої діяльності».

За результатами комплексного самооцінювання освітніх та управлінських процесів (враховуючи умови функціонування ЗДО) у 2022-2023 навчальному році визначено достатній рівень

«Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» - достатній

«Здобувачі дошкільної освіти» - достатній

«Фахова діяльність педагогічних працівників ДНЗ» - достатній

«Управлінські процеси закладу дошкільної освіти» - достатній

Отже, аналізуючи роботу за 2022 – 2023 навчальний рік, слід відзначити, що колектив ЗДО працював добросовісно, творчо, з розумінням відповідальності за виховання та навчання майбутнього громадянина України. План роботи був реальним, реалізований повною мірою враховуючи умови, в яких працював колектив закладу.

Аналіз освітньої діяльності показав, що методична проблема «Організація освітнього процесу в умовах оновленого Державного стандарту дошкільної освіти» реалізована повною мірою, педагоги добре орієнтуються в оновленому Державному стандарту дошкільної освіти, поглиблено опрацювали Методичні рекомендації до Базового компоненту дошкільної освіти, напрацювали матеріали для використання в освітньому процесі з даного питання.

Враховуючи виклики сьогодення, аналіз освітньої і методичної роботи у 2022-2023 навчальному році, анкетування вихователів та запити батьків педагогічний колектив у наступному 2023-2024 навчальному році буде спрямовувати свою освітню діяльність на вирішення методичної проблеми «Збереження, зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану» та розв’язання актуальних завдань:

– продовжувати формувати національно-патріотичну самосвідомість дошкільників у різних видах діяльності;

– формування в дітей безпечної поведінки в довкіллі з урахуванням умов воєнного (післявоєнного) стану.

Шляхи реалізації завдань:

- Особистісно-орієнтований підхід до кожного вихованця.

- Забезпечення наступності дошкільної та початкової ланок освіти.

- Блочно-тематичне планування.

- Організація розвивального середовища.

- Інтеграція різних видів діяльності.

- Використання освітніх технологій.

- Співпраця з родинами вихованців на засадах партнерства.

Завдання

педагогічного колективу на літній період 2024 року:

Оздоровчі завдання:

- створення оптимальних умов для зміцнення здоров’я вихованців, збереження їх життя в умовах воєнного стану в Україні та подальшого формування життєвої компетентності шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних освітніх технологій;

- підвищення ефективності освітньої роботи з питань цивільного захисту (особистої безпеки) та безпеки життєдіяльності дітей;

- дотримання розпорядку дня з урахуванням чергування фізичних, психічних навантажень та відпочинку дітей, забезпечення максимального перебування їх на свіжому повітрі;

- оптимізація рухового режиму та самостійної ігрової діяльності дітей протягом дня як важливої складової фізичного розвитку дошкільників;

- забезпечення умов для загартування дитячого організму;

- організація збалансованого харчування та раціонального питного режиму.

Освітні завдання:

- продовження поглибленої роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дошкільників;

- спрямування освітньої роботи на інтеграцію різних видів діяльності, реалізацію особистісно орієнтованого підходу до дітей та комплексне вирішення освітніх завдань, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньою програмою закладу;

- розвиток пізнавальних здібностей дошкільнят засобами ознайомлення дітей з природою влітку, використання епізодичних та довготривалих літніх спостережень, дослідницько-пошукової роботи з дошкільниками, художньої літератури;

- збагачення практичного досвіду дітей через залучення до різних специфічних видів дитячої діяльності: ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової тощо;

- активізація взаємодії з батьками з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини в умовах ЗДО на початку нового навчального року.

РОЗДІЛ 2

Діяльність структур колегіального управління ДНЗ

№ з/п Тема та зміст заходу Форма проведення Термін проведення Відповідальний Примітка
Загальні збори трудового колективу, педарди, наради
1. 1. Про графік відпусток на 2024 рік. 2.Про роботу ПК та дотримання колективного договору (коректування за потреби додатків до нього чи внесення змін, доповнення, тощо). 3. Про виконання стратегії розвитку закладу. 4. Про роботу адміністрації за зверненнями громадян. 5. Про ведення ділової документації Загальні збори колективу Січень Директор, вихователь-методист, практичний психолог
2. 1. Звіт керівника про результати комплексного самооцінювання діяльності закладу (самооцінювання результатів ефективності освітніх і управлінських процесів ЗДО) 2. Про результати діяльності закладу за 2023-2024 навчальний рік 3. Робота закладу в літній період 2024р.: нормативно-правові документи. 4. Виконання посадових обов’язків та правил внутрішнього трудового розпорядку. 5. Перспективи розвитку закладу освіти 2024-2025 н.р. Загальні збори колективу червень Директор
2. Тема: «Організація освітньої роботи в ЗДО «Струмочок» в 2023-2024 навчальному році» 1. Щодо обрання секретаря педагогічної ради. 2. Про виконання рішень попередньої педради. 3. Про Лист МОН України від 21.08.2023р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році». 4. Про організіцію освітньої роботи в умовах воєнного стану. 5. Про затвердження програм для освітньої роботи відповідно до Листа МОН України від 14.08.2023 № 1/12038-23 «Про Переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році» 6. Про затвердження плану проходження курсів підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників. 7. Про затвердження форм планування освітнього процесу. 8. Про затвердження розподілу занять, розпорядку дня відповідно до Наказу МОН «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності від 20.04.2015р. № 446 9. Про вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду ЗДО «Струмочок». 10. Про організацію оцінювання рівня розвиненості та вихованості дітей дошкільного віку. 11. Про затвердження плану роботи по забезпеченню перспективності та наступності у співпраці Охтирського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Струмочок» та Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 на 2023-2024 н.р. 12. Про організацію гурткової роботи. 13. Про методичний день. 14. Про педагогічне навантаження на 2023-2024 н.р. 15. Про організацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти в 2023-2024 н.р. 16. Щодо затвердження План-програми проведення внутрішнього моніторингу якості освіти в ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р. Педагогічна рада №1 01.09.2023 Директор, вихователь-методист
3. Тема: «Формування національно-патріотичноїсамосвідомості дошкільників у різних видах діяльності» 1. Про виконання рішень попередньої педради 2. Про результати тематичного вивчення «Стан формування національно-патріотичної самосвідомості дошкільників у різних видах діяльності» (довідка) 3. Про презентацію матеріалів конкурсу «Кращий дидактичний посібник з патріотичного виховання» 4. Про роль народних традицій, обрядів та свят у патріотичному вихованні дітей. «Із скарбниць народних – до сердець дитячих» (з досвіду роботи) 5. Про створення інтелектуальної карти «Виховуємо майбутнього громадянина» 6. Про співпрацю педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності та громадянської компетентності дошкільнят (з досвіду роботи). 7. Про стан захворюваності та харчування Педагогічна рада №2 Грудень Директор, вихователь-методист, сестра медична старша
4. Тема. «Формування в дітей безпечної поведінки в довкіллі з урахуванням умов воєнного (післявоєнного) стану» 1. Про виконання рішень попередньої педради. 2. Про результати тематичного вивчення «Стан організації роботи з дітьми з питання формування безпечної поведінки в довкіллі в умовах воєнного стану» (довідка) 3. Про ментальне здоров’я в умовах сьогодення. Вплив чинників на його збереження. 4. Про роботу з батьками вихованців з питання безпечної поведінки дітей в довкіллі (обмін досвідом) 5. Про сучасні підходи до організації роботи з формування навичок безпечної поведінки у дошкільників (ділова гра) Педагогічна рада №3 Березень Директор, вихователь-методист, сестра медична старша, практичний психолог
5. Тема: «Підсумки діяльності ЗДО «Струмочок»за 2023-2024 н.р.» 1. Про виконання рішень попередньої педради. 2. Про результати комплексного вивчення «Стан організації освітньої діяльності в групі «Сонечко» 3. Про підсумки освітньої роботи з дітьми за 2023-2024 н.р. 4. Про підсумок методичної роботи за 2023-2024 н.р. 5. Про підсумки проведення комплексного самооцінювання 6. Про Освітню програму ЗДО «Струмочок» на 2024-2025 н.р. 7. Про організацію та проведення літнього оздоровчого періоду в 2024р. Педагогічна рада №4 Травень Директор, вихователь-методист
6. 1. Підготовка закладу до нового навчального року: аналіз актів перевірок. 2. Виконання заходів з підготовки закладу до роботи в осінньо-зимовий період 2023р. 3. Про графік роботи працівників на 2023-2024 н. р. 4. Організація освітньої діяльності в ЗДО в умовах воєнного стану: форми роботи з дітьми, психологічна допомога, оновлення власних ресурсів. 5. Про стан роботи щодо забезпечення державної мови відповідно до вимог чинного законодавства. 6. Зміцнення трудової та виконавської дисципліни, дотримання принципів академічної доброчесності при виконанні посадових обов’язків. 7. Права дитини та її захист від проявів будь-яких форм насильства, дискримінації, булінгу (цькування). Обговорення Плану заходів із запобігання проявам дискримінації та булінгу у ЗДО. Виробнича нарада Вересень Директор, вихователь-методист, завгосп
7. 1. Про фінансово-господарську діяльність, прозорість та інформаційну відкритість ЗДО. 2. Дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в закладі. Аналіз санітарного стану по групах та її територіях. 3. Про стан пожежної безпеки в ЗДО 4. Про використання енерго-ресурсів, заходи щодо економного використання 5. Про роботу з профілактики грипу та ГРВІ у дітей 6. Харчування дітей в закладі. Виконання норм харчування. 7. Психологічний клімат в колективі Виробнича нарада Січень Директор, вихователь-методист, сестра медична старша, завгосп
8. 1. Про здійснення контролю за організацією якісного повноцінного харчування в закладі 2. Про профілактику травматизму під час освітнього процесу. 3. Заходи по підготовці закладу до нового 2024/2025 навчального року та осінньо-зимового періоду. 4. Організація роботи ЗДО в літній період 2024 року. 5. Про проведення інструктажу з педагогічним та обслуговуючим персоналом з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці. 7. Звіт про роботу з цивільного захисту та пожежної безпеки у ЗДО. 8. Про порядок проходження медичних оглядів працівниками. Виробнича нарада Травень Директор, вихователь-методист, сестра медична старша, завгосп
9. 1. Готовність груп та укриття до нового навчального року в умовах воєнного стану. 2. Циклограма внутрішнього контролю у ЗДО на навчальний рік 3. Контроль організації харчування у ЗДО. Впорядкування документації по НАССРу. 4. Про проведення атестації педагогічних працівників у 2023-2024 навчальному році. 5. Аналіз проходження працівниками щорічного медичного огляду. 6. Про підготовку до опалювального сезону. 7. Про організацію роботи консультативного центру «Разом з мамою» для батьків дітей раннього віку або осіб, що їх замінюють Адміністративна нарада Вересень Директор
10. 1. Про стан ведення ділової документації. 2. Про дотримання працівниками закладу правил охорони праці та пожежної безпеки. 3. Про стан документації з ЦЗ. 4. Контроль проведення маркування меблів відповідно до зросту дітей та дотримання санітарних вимог. 5. Аналіз результатів контролю організації харчування у ЗДО. 6. Результати вивчення санітарно-гігієнічного стану у вікових групах ЗДО 7. Контроль рівня поступлення батьківської плати за харчування дітей. 8. Про підготовку до проведення Свята осені. Адміністративна нарада Жовтень Директор
11. 1. Про виконання посадових обов’язків педпрацівників у проведенні освітнього процесу. 2. Здійснення технічного контролю за станом території та приміщень будівлі, меблів, обладнання. 3. Контроль за виконанням норм харчування. 4. Про аналіз відвідування дітей по групам за вересень-жовтень 2023 року, стан ведення Журналу відвідування. 5. Про підготовку до проведення педагогічної ради. 6. Про результати педагогічного діагностування дітей дошкільного віку. 7. Забезпечення реалізації заходів щодо формування академічної доброчесності та протидії фактам її порушення. Адміністративна нарада Листопад Директор
12. 1. Про стан роботи щодо забезпечення функціонування державної мови відповідно до вимог чинного законодавства. 2. Охорона праці в закладі дошкільної освіти. 3. Економне використання енергоресурсів 4. Контроль за роботою окремих структурних підрозділів ЗДО. 5. Про підготовку до проведення Новорічних свят. 6. Ведення журналів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. 7. Про санітарний стан приміщень у закладі. Адміністративна нарада Грудень Директор
13. 1. Про підсумки проведення новорічних свят. 2. Про результати медико-педагогічного контролю за фізичним розвитком дітей. 3. Про стан батьківської плати. 4. Контроль організації харчування у ЗДО. 5. Про виконання Інструкції з організації харчування дітей 6. Про організацію санітарно-просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу. 7. Про виконання плану заходів із запобігання проявам дискримінації та булінгу у ЗДО. Адміністративна нарада Січень Директор
14. 1. Стан роботи з батьками (звернення громадян) 2. Про аналіз харчування у ЗДО 3. Про стан роботи педагогів щодо оновлення та поповнення предметно-ігрового середовища в групах. 4. Про забезпечення наступності в роботі ЗДО та ЗОШ. 5. Аналіз проведення різних форм взаємодії з батьками вихованців. 6. Виконання режиму економії води та електроенергії, твердого палива. 7. Виконання плану роботи на навчальний рік з розділу «Адміністративно-господарська діяльність» та першочергові завдання колективу. Адміністративна нарада Лютий Директор
15. 1. Про попередження захворювання дітей на педікульоз, коросту, гельмінтози. 2. Дотримання у ЗДО санітарно-гігієнічного режиму. 3. Про стан батьківської плати за харчування 4. Про ефективність психологічного супроводу. 5. Про облаштування дитячих майданчиків. 6. Аналіз проведення Днів здоров’я, спортивних свят та розваг. 7. Про дотримання режиу дня та режиму прогулянок. Адміністративна нарада Березень Директор
16. 1. Про закінчення опалювального сезону 2. Про стан роботи щодо попередження дитячого травматизму. 3. Про проведення Тижня з цивільної оборони. 4. Про підготовку випускних ранків. 5. Про підготовку закладу до роботи у весняно-літній період. 6. Аналіз захворювання і харчування дітей за І квартал. 7. Про результати контролю за виконанням інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності Адміністративна нарада Квітень Директор
17. 1. Про організацію роботи закладу в літній період 2024р 2. Про стан батьківської плати. 3. Рівень проведення Тижня безпеки в ЗДО. 4. Про результати участі педагогічних працівників у різних формах методичної роботи ЗДО та міста. 5. Про забезпечення проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування у працівників та батьків негативного ставлення до корупції. 6. Сприяння інформаційно-просвітницького простору відкритості і прозорості діяльності ЗДО, змістовому наповненню та вчасному оновленню матеріалів сайту. 7. Про результати анкетування батьків щодо задоволеності рівнем психологічного клімату у закладі та якістю надання освітніх послуг. Адміністративна нарада Травень Директор
Атестаційна комісія
1. Направити на курси підвищення кваліфікації при СОІППО атестуючих педагогів. Курси За графіком Директор
2. Опрацювати Положення про атестацію педагогічних працівників Затверджене Наказом МОН України від 09.09.2022р. № 805 Директор, вихователь-методист
3. Забезпечити якісне проведення атестації педагогічних працівників згідно чинного законодавства (прийом заяв, накази, заходи, тощо) Атестація Протягом року Директор, вихователь-методист
4. Вивчити систему роботи педагогів, що атестуються Перегляд занять, різних форм роботи з дітьми, тощо Протягом року Директор, вихователь-методист
5. Складання характеристики на педагогів, що атестуються Аналіз діяльності педагогів Березень Директор, вихователь-методист
Комісії ДНЗ
Комісії з харчування, охорони праці, цивільного захисту, організації та проведення експертизи цінності документів, тощо
1. Про проведення лабораторних досліджень 1. Про результати проведення лабораторних досліджень питної води та інших досліджень. 2. Про організацію питного режиму у закладі. 3. Дотримання санітарно-гігієнічних вимог у ЗДО. Засідання Вересень Група НАСРР
2. Про виконання норм харчування у ЗДО 1. Про зміни до постанови КМУ «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (від 24.03.2021 № 305). 2. Про розподіл тижневих норм харчування за прийомами їжі для різних вікових груп дітей. 3. Про вимоги до ведення журналу обліку виконання норм харчування у ЗДО. Засідання Листопад Група НАСРР
3. Налагодження системи контролю організації харчування за принципами НАССР 1. Про систему моніторингу організації харчування: - контроль персоналу; - контроль забезпечення; - контроль процесу; - контроль результату; - контроль умов; - контроль ресурсів. 2. Аналіз харчування дітей у ЗДО. Засідання Січень Група НАСРР
4. Санітарний стан харчоблоку 1. Обговорення Протоколів аналізу ризиків санітарного стану на харчоблоці: - виробничих приміщень, оснащення та інвентаря; - комори; - умов приготування їжі. 2. Дотримання виконання норм харчування. 3. Ведення журналу обліку виконання норм харчування у ЗДО. Засідання Березень Група НАСРР
5. Моніторинг організації харчування за принципами НАССР 1. Результати щоденного оперативного контролю за організацією харчування у ЗДО. 2. Виконання Програм-передумов системи НАССР. 3. Завдання на перспективу щодо покращення контролю харчування за принципами НАССР. Засідання Травень Група НАСРР
6. Забезпечити ефективне оцінювання якості продуктів харчування та продовольчої сировини, які постачають до дошкільного навчального закладу Вивчення супровідних документів Протягом року Група НАСРР
7. Здійснювати звірку залишків продуктів харчування з даними бухгалтерського обліку Опрацювання документації Протягом року Група НАСРР
8. Проводити контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування Картки контролю Протягом року Група НАСРР
Комісія з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту і пожежної безпеки
1. Виконання вимог у сфері цивільного захисту, техногенної та мінної безпеки 1. План реагування на надзвичайні ситуації ЗДО «Струмочок» відповідно до листів МОН: - від 06.03.2022 № 1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу в умовах військових дій» - від 02.04.2022 № 1/3845-22 «Про рекомендації для працівників дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні»; - від 25.04.2022 № 1/4428-22 «Методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в ЗДО з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження у надзвичайних ситуаціях»; - від 21.08.2023р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» 2. Ознайомлення з наказом «Про організацію роботи ЗДО з цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності у 2023-2024 навчальному році». 3. Про стан готовності сил і засобів евакуації вихованців і працівників закладу в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Засідання комісії Вересень Комісія з охорони праці
2. Профілактика дитячого травматизму в ЗДО і вдома 1. Запобігання дитячому травматизму в ЗДО. 2. Аналіз виконання Плану заходів щодо запобігання дорожньо- транспортного травматизму. 3. Документи, що регулюють питання цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності в ЗДО. 4. Про дотримання працівниками закладу нормативно-інструктивних вимог щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності. 5.Про вдосконалення та забезпечення матеріально-технічної бази з питань цивільного захисту. Засідання комісії грудень Комісія з охорони праці
3. Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу 1. Аналіз результатів роботи з питань цивільного захисту у 2023 році та сновні завдання цивільного захисту на 2024 рік. 1. Про стан роботи щодо дотримання працівниками закладу вимог чинного законодавства з питань пожежної безпеки. 2. Про стан ведення документації з питань пожежної безпеки, журналів інструктажів. 3. Про результати здійснення контролю за пожежною безпекою в групових та підсобних приміщеннях. 4. Про результати перевірки огляду загального тexнiчного стану будинку й споруд закладу дошкільної освіти. 5. Про огляд та випробування спортивного та ігрового обладнання на ігрових і спортивному майданчиках. Засідання комісії Лютий -березень Комісія з охорони праці
4. Безпека учасників освітнього процесу влітку 1. Порядок проведення інструктажів з цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. 2. Про надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правила поведінки у разі виникнення НС. Обговорення алгоритму дій. 3. Про забезпечення ЗДО протипожежним обладнанням та спеціальним оснащенням з цивільного захисту. 4. Розроблення та затвердження плану організаційних та ремонтних робіт до нового навчального року. 5. Про дотримання працівниками закладу вимог з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі під час літнього періоду. Засідання комісії Травень Комісія з охорони праці
5. Виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці Роз’яснювальна робота, наради, засідання тощо Протягом року Комісія з охорони праці
6. Створення безпечних, належних умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, попередження пожеж і посилення протипожежного захисту Роз’яснювальна робота, наради, засідання тощо Протягом року Комісія з безпеки життєдіяльності
7. Організація та ведення цивільного захисту у закладі, захисту персоналу та дітей у разі виникнення надзвичайних ситуацій, підготовки персоналу за програмами цивільного захисту Заняття, навчання, роз’яснювальна робота, тощо Протягом року Комісія з цивільного захисту
Комісія з організації та проведення експертизи цінності документів
1. Про створення номенклатури справ ЗДО 1. Ознайомлення з наказом «Про створення експертної комісії та проведення експертизи цінності документів» 2. Обговорення основних положень: - Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах - Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженому наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5. 3. Обговорення проєкту та схвалення номенклатури справ ЗДО «Струмочок» на 2024 рік. Засідання комісії Жовтень-листопад Члени експертної комісії
2. Упорядкування архівних документів ЗДО 1. Проведення експертизи цінності документів, що утворилися в діловодстві ЗДО. 2. Упорядкування архівних документів, що зберігаються. 3. Проведення утилізації документів, у яких завершені строки зберігання. Засідання комісії Січень-березень Члени експертної комісії
3. Організація та проведення експертизи цінності документів у ЗДО, їх відбору і підготовки для передавання на зберігання до архіву закладу або вилучення для знищення та встановлення строків зберігання документів Організація та проведення експертизи цінності документів Щороку Члени експертної комісії
4. Впорядкуванням особових справ працівників та ведення номенклатури справ ЗДО. Робота з документами Грудень Члени експертної комісії
5. Підведення підсумків роботи експерної комісії та визначення завдань на перспективу Засідання комісії Травень Члени експертної комісії

РОЗДІЛ 3

Діяльність методичного кабінету

№ з/п Тема та зміст заходу Форма проведення Термін проведення Відповідальний Примітка
Підвищення професійної компетентності педагогів
1. Складання проєкту Плану роботи закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Струмочо» на 2024-2025 н.р. Вивчення нормативно-правової бази, аналіз тощо Червень - серпень Вихователь – методист
2. Реалізація Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Струмочо» Організація освітнього процесу Упродовж навчального року Вихователь- методист
3. Складання Освітньої програми закладу на 2024-2025 н.р. Вивчення нормативно-правової бази, аналіз тощо Червень - серпень Вихователь- методист
4. Складання розпорядку дня та розкладу організованої навчально-пізнавальної діяльності на навчальний рік та на літній період для усіх вікових груп (з урахуванням режиму роботи ЗДО в умовах воєнного стану) Вивчення нормативно-правової бази, аналіз тощо Червень - серпень Вихователь- методист
5. Спрямувати освітню діяльність педагогічного колективу на виконання законодавчо-нормативних та інструктивно-методичних документів у галузі дошкільної освіти, підвищення науково-методичного рівня та професійної майстерності педагогів Організація освітнього процесу Протягом року Директор, вихователь-методист
6. Забезпечити реалізацію завдань Базового компоненту дошкільної освіти та використання освітньої програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі» Організація освітнього процесу Протягом року Вихователь-методист
7. Забезпечити передплату періодичних фахових видань (за наявності коштів) Передплата До 01.12.2023р. Директор
8. Проведення виставок-презентацій нової методичної літератури, кращого розвивального дидактичного матеріалу; огляд нормативних документів, новинок методичної літератури та фахової періодики. Виставка Протягом року Вихователь-методист
9. З метою підвищення ефективності освітньої діяльності вихователів здійснювати індивідуальне консультування Консультації Протягом року Вихователь-методист
10. Забезпечити діяльність профільних груп Організація освітнього процесу Протягом року Вихователі вікових груп
11. Забезпечити використання освітніх технологій в роботі з дітьми Організація освітнього процесу Протягом року Вихователі всіх вікових груп
Інтерактивні форми роботи з педагогами
1.

«Використання фольклору в роботі з дошкільниками»

Круглий стіл Вересень Вихователь-методист
2.

«Особливості виховання патріотизму у дошкільників»

Ділова гра Жовтень Вихователь-методист
3. «Українські народні ігри як засіб виховання та навчання дітей дошкільного віку» Круглий стіл Листопад Вихователь-методист
4. «Щоб дитяче життя оберігати, знання і вміння треба мати» Методичні посиденьки Грудень Вихователь-методист
5. «Створення в ЗДО безпечного середовища для дитини» Методичні посиденьки Січень Вихователь-методист
6. «Коло безпеки» Настільна гра з педагогами Лютий Вихователь-методист
7. «Удосконалення самоосвіти педагогів» Методичні посиденьки Березень Вихователь-методист
8.

«Україна рідний край – її шануй і оберігай»

Ділова гра Квітень Вихователь-методист
9.

«Соціалізація – основа успішного розвитку особистості дошкільника»

Тренінг Травень Вихователь-методист
Групові консультації
1. «Організація діяльності дітей під час перебування в укритті» Консультація Вересень Вихователь-методист
2. «Реалізація завдань партіотичного виховання в різних видах дитячої діяльності» Консультація Жовтень Вихователь-методист
3. «Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до свої країни» Консультація Листопад Вихователь-методист
4.

«Методи та прийоми підтримки особистісного здоров’я дошкільників»

Консультація Грудень Вихователь-методист
5.

«Формування у дошкільників життєвої позиції щодо власної безпеки в довкіллі»

Консультація Січень Вихователь-методист
6.

«Соціально-громадянська компетентність дошкільника: сучасний освітній вектор»

Консультація Лютий Вихователь-методист
7. «Розвиток творчого потенціалу дитини – дошкільника» Консультація Березень Вихователь-методист
8. «Використання квест – технології в освітньому процесі ЗДО» Консультація Квітень Вихователь-методист
9.

«Які осередки створити на ігровому майданчику влітку: п’ять нових ідей»

Консультація Травень Вихователь-методист
10. Обговорення індивідуальних проблемних тем самоосвіти педагогів на поточний навчальний рік Обговорення Вересень Вихователь-методист, вихователі
11. Складання індивідуальних планів роботи із самоосвіти згідно індивідуальних проблем, над якими працюють педагоги. Складання плану Вересень Вихователі
12. Обговорення періодичних фахових видань Самоосвіта Протягом року Вихователь-методист, вихователі вікових груп
13. Поповнення методичного кабітету демонстраційним матеріалом відповідно до блочно-тематичного планування, розробками різних форм роботи з дітьми Підбір матеріалу Протягом року Вихователь-методист, вихователі вікових груп
14. Активізація участі педагогічних працівників в онлайн-вебінарах, семінарах, майстер-класах, марафонах тощо, з метою підвищення кваліфікації та фахового рівня Онлайн Протягом року Вихователь-методист
15. Забезпечення функціонування вебсайту закладу як засобу його інформаційної відкритості для відвідувачів інтернет-мережі та формування іміджу ЗДО Інформаційна наповнюваність Протягом року Директор, вихователь-методист
16. Вивчення запитів та потреб педагогів та батьків Анкетування Травень Вихователь-методист
17. «Кращий дидактичний посібник з патріотичного виховання» Конкурс Грудень Вихователь-методист, вихователі
18. «Система роботи з дітьми з патріотичного виховання» Творча група Протягом року Вихователь-методист
19. «Реалізація завдань з патріотичноного виховання дошкільників в різних видах дитячої діяльності» Колективний перегляд Жовтень Вихователь-методист, вихователі
20. «Формування основ безпечної поведінки в довкіллі» Колективний перегляд Січень Вихователь-методист, вихователі
Підвищення кваліфікації педагогів (атестація)
1. Уточнити перспективний план атестації та курсової перепідготовки педагогічних працівників Педрада №1 01.09.2023р. Директор, вихователь-методист
2. Опрацювти нормативно-правову базу з питання атестації вихователів ЗДО Обговорення, аналіз нормативно-правової бази До 01.10.2023р. Директор, вихователь-методист
3. Видати наказ по ЗДО про підготовку та проведення атестації Наказ До 10.10.2023р. Директор
4. Забезпечити підвищення кваліфікації педагогів, що атестуються за їх вибором Курси, семінари тощо Протягом року Директор
5. Забезпечити активну участь педагогів, що атестуються, у методичні роботі закладу Педради, творча група, майстер-клас, тощо Протягом року Вихователь-методист
Система моніторингу якості освіти
1. Діагностика педмайстерності педагогічних працівників ЗДО Відвідування занять, груп, перевірка різних форм роботи, анкетування Протягом року Вихователь-методист
2. Вивчення сформованості компонентів психологічної готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі Протоколи, таблиці, картки Квітень Практичний психолог
3. Моніторинг рівня розвиненості та вихованості дітей передшкільного віку Таблиці, картки Жовтень, квітень Вихователі різновікової групи та групи середнього дошкільного віку
4. Обстеження нервово-психічного розвитку дітей раннього віку Картки Жовтень Вихователі групи раннього віку
5. Обстеження дітей на звуковимову Картки Вересень, квітень Вихователі дітей середнього та старшого дошкільного віку
6. Медико-педагогічний контроль Протокол 1р. на півроку Вихователь-методист, сестра медична старша
7. Моніторинг навчально-методичного забезпечення освітнього процесу Таблиця Вересень, жовтень Вихователь-методист

РОЗДІЛ 4

Адміністративно-господарська діяльність

№ з/п Тема та зміст заходу Форма проведення Термін проведення Відповідальний Примітка
Забезпечення матеріально-технічних та навчально-методичних умов
1. Підготувати ЗДО до опалювального сезону 2023-2024 р.р. - Підготувати документацію щодо підготовки до опалювального сезону. - Провести герметизацію інженерних вводів. - Провести повірку монометрів, сигналізаторів, лічильників газу та води. - Забезпечити заготівлю твердого палива. Підготовка та проведення відповідних робіт До 01.09.2023 Директор, завгосп
2. Підготувати перелік документів щодо складання тарифікації та надати на погодження до відділу освіти штатний розпис та тарифікаційний список Упорядкування, підготовка документів Вересень Директор, Тарифікаційна комісія
3. Підготувати та надати до відділу освіти проєкт кошторису на 2023 рік Проєкт кошторису До 10.12.2023 Директор, головний бухгалтер
4. Контролювати списання та облік матеріальних цінностей та ресурсів Аналіз матеріальних цінностей Протягом року Директор завгосп
5. Забезпечити постійний запас дезінфікуючих засобів та засобів ЗІЗ Закупівля Протягом року Директор, завгосп
6. Скласти графіки роботи працівників на навчальний рік та літній період Аналіз, складання графіку Вересень, травень Директор
7. Підготувати та провести інвентаризацію матеріальних цінностей Інвентаризація З 02.10 по 15.12.2023 Інвентаризаційні комісія
8. Косметичний ремонт приміщень ЗДО (групових, коридорів, кабінетів, харчоблоку). Ремонтні роботи Червень-серпень Директор, завгосп
9. Ремонт та фарбування обладнання на території закладу. Ремонтні роботи Червень-серпень Директор, завгосп
10. Завезення піску на дитячі майданчики. Закупівля Директор
11. Проведення акції «Зелена хвиля» Благоустрій території Жовтень, квітень Директор, завгосп
12. Забезпечити придбання методичної літератури, ігрового обладнання, навчально-дидактичних посібників (за наявності коштів) Закупівля Протягом року Директор, головний бухгалтер
13. Придбання медикаментів, канцтоварів, миючих засобів, згідно санітарно-гігієнічних вимог. Закупівля Протягом року Директор, головний бухгалтер, завгосп
14. Систематично знайомити працівників з наказами та розпорядженнями управління освіти та Держпродспоживслужби та ін. Роз’яснювальна робота Протягом року Директор
15. Забезпечити своєчасне проходження медичного обстеження Аналіз медичних книжок За графіком Сестра медична старша
16. Проведення обрізки дерев та кущів на території закладу, скошування трави. Обстеження території закладу За потребою Двірник
17. Проведення обстеження території ЗДО з метою виявлення та знешкодження рослин та грибів, небезпечних для життя і здоров’я людини. Обстеження території закладу Протягом року Завгосп
18. Здійснювати перевірку стану обладнання на ігрових майданчиках, дитя-чих меблів у групових приміщеннях, санітарно-технічного обладнання. Обстеження Протягом року Завгосп
Організація роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності
1. Проводити інструктажі по ПТБ, ППБ, наданню першої медичної допомоги, ЦО. Інструктажі Систематично, згідно плану Відповідальні за ТБ та ПБ
2. Проводити навчання по ЦО з персоналом закладу. Навчання ІІ-ІІІ квартал Директор
3. Проводити бесіди, консультації з МОП по збереженню, утриманню ігрових майданчиків, сантехніки, санітарно-гігієнічному навчанню. Роз’яснювальна робота 1р. в місяць Директор, завгосп
4. Проводити ΙΙΙ-ступінчастий контроль за справністю будівель, обладнання, території, меблів та виконання інструкції ОП для кожної категорії працівників. Контроль IV тиждень місяця Завгосп
5. Стежити за неухильним виконанням інструкцій з охорони життя і здоров’я дітей у ЗДО Контроль Постійно Директор, вихователь-методист
6. Видати наказу про попередження дитячог травматизму. Наказ Вересень Директор
Санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу (гігієнічне навчання)
1. Контролювати своєчасне проходження медогляду та флюорографії співробітниками закладу Аналіз медичних книжок 2р. на рік Сестра медична старша
2. Проведення з дітьми занять, бесід, дидактичних ігор валеологічного спрямування на тему дотримання особистої гігієни, вправляння культурно-гігієнічних навичок, формування навичок здорового способу життя. Заняття Жовтень, травень Сестра медична старша
3. Проведення консультацій, бесід з педагогічними працівниками: − «Дотримання дітьми культурно – гігієнічних навичок під час режимних моментів» − «Про правила поведінки в укритті для дорослих та дітей» − «Про «рюкзачок безпеки» для дитини» − «Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті» − «Як заспокоїти дітей під час війни» − «Збереження психічного здоров’я дітей» − «Надання домедичної допомоги у разі надзвичайної ситуації» − «Профілактика дитячого травматизму» − «Про антистресове харчування та принципи здорового харчування» − «Санітарно-гігієнічні вимоги до особистої гігієни дитини» − «Миття іграшок та ігрового обладнання: основні вимоги» − «Домедична допомога при сонячному і тепловому ударі, пораненні тощо. Послідовність надання першої долікарської допомоги» − «Рекомендації щодо літніх фізкультурно-оздоровчих заходів». Консультації Протягом року Сестра медична старша, вихователь-методист, практичний психолог
4. Проведення занять з помічниками вихователів, працівниками харчоблоку з санмінімуму. Заняття Жовтень Сестра медична старша
5. Проведення консультацій для батьків на теми: - грип, дитячі інфекційні захворювання, їх попередження; - профілактика інфекційних кишкових захворювань; - здоровий спосіб життя в сім'ї - здорові діти, значення щеплень для здоров’я дитини; - правила збереження зору дитини, профілактика захворювань зубів; - що треба знати про вірусний гепатит; профілактика туберкульозу. Консультації Протягом року Сестра медична старша
6. Проведення занять - тренінгів з працівниками харчоблоку на теми: − санітарно-гігієнічний режим на хар­чоблоці, забезпечення реалізації вимог системи НАССР; − дотримання особистої гігієни працівниками, правила миття посуду й інвентарю; − значення вітамінів і їх збереження під час приготування їжі; − дотримання технології приготування страв; − профілактика кишкових інфекцій і харчових отруєнь. Заняття Протягом року Сестра медична старша
7. Проведення занять з обслуговуючим персоналом на теми: − санітарно-гігієнічний режим в групі; − маркування, заміна й зберігання постільної білизни; − санітарний режим групи при карантинах різних інфекційних хвороб; − дотримання персоналом особистої гігієни; − генеральне прибирання в групах, правила миття посуду, збереження, маркування, застосування за призначенням інвентарю. Заняття Протягом року Сестра медична старша
8. Проводити бесіди та лекції з питань раціонального харчування дітей, профілактики різних захворювань Консультування, лекції, тощо Постійно Сестра медична старша
9. Проводити індивідуальні бесіди з батьками про стан здоров’я дітей в телефоному режимі Бесіди Постійно Сестра медична старша
10. Розміщати в батьківських куточках матеріали з гігієнічних питань Інформації Постійно Сестра медична старша, вихователі

РОЗДІЛ 5

Організаційно-педагогічна діяльність

№ з/п Тема та зміст заходу Форма проведення Термін проведення Відповідальний Примітка
Взаємодія з батьками або законними представниками дітей
1. Скласти списки дітей, які не охоплені дошкільною освітою Аналіз, збір інформації До 15.09.2023р. Вихователь-методист
2. З метою підтримки різнобічного розвитку дітей раннього віку, надання психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють продовжити роботу консультативного центру «Разом з мамою» в он-лайн режимі Консультації Протягом року Спеціалісти ДНЗ
4. Скласти план по роботі з батьками на 2023-2024 н.р. з врахуванням завдань плану роботи закладу та потреб батьків вихованців Аналіз анкет, періодичних фахових видань, інтернет-ресурсів До 08.09.2023р. Вихователі всіх вікових груп
5. Забезпечити реалізацію плану по роботі з батьками на 2023-2024 н.р. Консультації, батьківські збори, виставки, конкурси, тощо Протягом року Вихователь-методист, вихователі всіх вікових груп
6. Проведення просвітницької роботи з батьками з актуальних питань через: - поновлення матеріалів батьківських куточків; - поновлення матеріалів куточків здоров’я; - поновлення матеріалів санбюлетенів; - виставки бібліотечки для батьків; - поновлення папок-пересувок; - виставки демонстраційного матеріалу з актуальних проблем; - висвітлення матеріалів роботи з батьками на сайті ЗДО; - онлайн-консультування батьків через соціальні мережі; - фото звіти освітньої діяльності дітей в закритих групах у Фейсбуці Обговорення, виставки, консультування, тощо Протягом року Вихователі всіх вікових груп
7. Проведення батьківських зборів у вікових групах Батьківські збори 3р. на рік Вихователі всіх вікових груп
8. Організувати виставки поробок з природного та покидькового матеріалів: - «Казкові сувеніри Осені»; - «Новорічні дива»; - «Весняний передзвін»; - «Літні забави» Виставки Протягом року Вихователі всіх вікових груп
9. Тиждень безпеки дорожнього руху Тематичні заняття з дітьми, виставки, екскурсії тощо Вересень Вихователі всіх вікових груп
10. Тиждень безпеки життєдіяльності дитини Тематичні заняття з дітьми, виставки, екскурсії тощо Листопад Січень Квітень Вихователі всіх
Співпраця із закладами загальної середньої освіти, іншими установами та організаціями
1. Укладення угоди про співпрацю ЗДО і ЗОШ №8 Угода До 05.09.2023р. Вихователь-методист
2. Затвердити план роботи по забезпеченню перспективності та наступності у співпраці Охтирського закладу дошкільної освіти «Струмочок» та Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 на 2023-2024 н.р. Педрада №1 Вересень Вихователь-методист
3. Організувати виконання плану роботи по забезпеченню перспективності та наступності у співпраці Охтирського закладу дошкільної освіти «Струмочок» та Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 на 2023-2024 н.р. Заняття, семінари, круглі столи, різні форми роботи з дітьми, тощо Протягом року Директор ЗДО, директор ЗОШ
4. Дотримання інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти» (від 19.04.2018 № 1\9-249) з метою активного використання в освітньому процесі концептуальних засад Нової української школи. Організація освітнього процесу Протягом року Вихователь-методист, вихователі групи старшого дошкільного віку
5. Співробітництво з міською дитячою бібліотекою: екскурсії дітей старшого дошкільного віку(з врахуванням безпекової ситуації в місті). Екскурсії Протягом року Директор, вихователь
7. Співробітництво з пожежною частиною: екскурсії дітей до пожежної частини,виступи працівників пожежної частини перед вихованцями дошкільного закладу (з врахуванням безпекової ситуації в місті). Екскурсії, спільні засідання, виступи Протягом року Директор, вихователь
8. Співробітництво з поліцією: екскурсії дітей до поліцейської частини,виступи працівників поліції перед вихованцями дошкільного закладу (з врахуванням безпекової ситуації в місті). Екскурсії, спільні засідання, виступи Протягом року Директор, вихователь
Проведення спільних заходів з фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного циклів
1. Скласти план проведення свят і розваг художньо-естетичного циклу Аналіз періодичних фахових видань, інтернет- ресурсів До 08.09.2023р. Вихователі вікових груп
2. Скласти план проведення свят і розваг фізкультурно-оздоровчого циклу Аналіз періодичних фахових видань, інтернет- ресурсів До 08.09.2023р. Вихователі вікових груп, фізінструктор
3. Забезпечити виконання планів свят та розваг художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого циклів за участю однієї групи без присутності глядачів Свята та розваги Протягом року Вихователі вікових груп, спеціалісти

РОЗДІЛ 6

Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

№ з/п Тема та зміст заходу Форма проведення Термін проведення Відповідальний Примітка
Вивчення стану організації освітнього процесу
1. «Підготовка до нового навчального року» Оперативне вивчення Вересень Вихователь-методист
«Стан організації роботи з патріотичного виховання через ознайомлення дошкільників з рідним містом» Вибіркове вивчення Жовтень Вихователь-методист
«Стан формування національно-патріотичної самосвідомості дошкільників у різних видах діяльності» Тематичне вивчення Листопад Вихователь-методист
«Стан організації роботи з дітьми в укритті» Вибіркове вивчення Грудень Вихователь-методист
2. «Стан ведення ділової документації педагогів» Вибіркове вивчення Січень Вихователь-методист
3. «Стан організації роботи з дітьми з питання формування безпечної поведінки в довкіллі в умовах воєнного стану» Тематичне вивчення Лютий Вихователь-методист
4. «Соціально-психологічна та емоційно-вольова готовність старших дошкільників до навчання в школі» Тематичне вивчення Березень Практичний психолог, вихователь-методист
5. «Стан організації освітньої діяльності в групі «Сонечко» Комплексне вивчення Квітень Вихователь-методист
6. Стан готовності вікових груп до літнього оздоровчого періоду 2024р. Вибіркове вивчення Травень Вихователь-методист
8. Готовність педагогів до освітньої діяльності Оперативне вивчення Протягом року Вихователь-методист
9. Планування освітнього процесу Оперативне вивчення Протягом року Вихователь-методист
10. Стан ведення ділової документації педагогами Оперативне вивчення Протягом року Вихователь-методист
Вивчення стану організації процесів функціонування
1. Систематично здійснювати контроль за: - дотриманням алгоритму дій під час оголошення Повітряної тривоги; - станом захворюваності та харчування дітей; - використанням енергоресурсів, води відповідно до встановленого мінімуму. Адміністаривний контроль Щоміся, щокварталу Директор, сестра медична старша
2. Перевірка: - приміщень підвищеної небезпеки; - міцність кріплень та обладнання спортивних споруд на спортмайданчику та спортзалі; - міцність кріплень та обладнання, стендів та експозицій у коридорах, кабінетах, групових осередках тощо; - справність електровимикачів, електророзеток, електропроводки у приміщеннях ЗДО; - маркування електровимикачів, електророзеток, електрощита Адміністаривний контроль Щоміся, щокварталу Директор, завгосп
3. Охорона праці та дотримання правил безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки Адміністаривний контроль Протягом року Директор
4. Організація роботи з охорони життя та здоров'я дітей Адміністаривний контроль Протягом року Директор
5. Здійснювати перевірку санітарно-гігієнічного стану закладу, дотримання режиму дня. Адміністаривний контроль Протягом року Директор
6. Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків вихователів: · - ранковий прийом дітей; · - підготовка до робочого дня; · - організація зайнятості дітей; · - організація годування дітей; · - організація роботи з батьками; · - попередження дитячого травматизму Адміністаривний контроль Протягом року Директор
7. Здійснювати контроль за виконанням посадових обов’язків помічників вихователів: - провітрювання, квартування; - дотримання санітарно-гі­гієніч­ного стану приміщення та обладнання; - якість прибирання; - виконання вимог по охороні життя та здоров'я дітей. Адміністаривний контроль Протягом року Директор
8. Контролювати роботу завідувача господарства щодо: - виконанням правил пожежної безпеки; - економного використання миючих засобів; - станом санітарно-технічного обладнання, стан електрообладнання; - виконання режиму економії води та електроенергії, тепла (згідно з лімітом дров); - своєчасної підготовки системи опалення; - своєчасного завезення, збереження продуктів харчування; - дотримання термінів реалізації; - вхідного контролю якості продуктів. Адміністаривний контроль Протягом року Директор
9. Контролювати роботу сестри медичної старшої: – ведення бракеражної документації; – ведення медичної документації; – своєчасне придбання медикаментів та дотримання термінів їх використання; – своєчасне обстеження дітей; – аналіз захворюваності та відвідування дітьми дошкільного закладу; – дотримання графіку проходження обов’язкових медичних оглядів працівників; – своєчасне проходження медичного огляду працівниками Адміністаривний контроль Протягом року Директор
10. Контролювати роботу харчоблоку: - проведення закладки продуктів харчування; - якість приготування страв; - технологію приготування страв; - норми видачі порцій на групи; - дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час обробки продуктів харчування; - виконання інструкцій з ТБ та з ОП при роботі з технологічним обладнанням. Адміністаривний контроль Протягом року Директор
11. Контролювати роботу пральні: – наявність та дотримання графіка зміни білизни, – якість прання білизни; – дотримання норм використання миючих засобів; – збереження обладнання; – виконання інструкцій з ТБ та з ОП при роботі з технологічним обладнанням. Адміністаривний контроль Протягом року Директор
12. Контролювати роботу бухгалтерської служби своєчасне ведення та здачу необхідної документації: – табелів на зарплату; – табелів щоденного відвідування дітей; – накопичувальних відомостей щодо харчування дітей; – статистичного звіту; – звіту щодо травматизму Адміністаривний контроль Протягом року Директор

Додаток 1

План-циклограма внутрішньої системи оцінювання якості освітнього процесу

Зміст внутрішнього вивчення (форма узагальнення) Місяць Форма узагальнення Де слухається питання
Вересень Жовтень Листопад Грудень Січень Лютий Березень Квітень Травень
І. Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі освіти
1. «Підготовка до нового навчального року» О.в. Довідка Педагогічна година
2. «Стан організації роботи з патріотичного виховання через ознайомлення дошкільників з рідним містом» В.в. Довідка Педагогічна година
3. «Стан формування національно-патріотичної самосвідомості дошкільників у різних видах діяльності» Т.в. Довідка Педагогічна рада
4. «Стан організації роботи з дітьми в укритті» В.в. Довідка Педагогічна година
5. «Стан ведення ділової документації педагогів» В.в. Довідка Педагогічна година
6. «Стан організації роботи з дітьми з питання формування безпечної поведінки в довкіллі в умовах воєнного стану» Т.в. Довідка Педагогічна рада
7. «Соціально-психологічна та емоційно-вольова готовність старших дошкільників до навчання в школі» Т.в. Довідка Педагогічна година
8. «Стан організації освітньої діяльності в групі «Сонечко» К.в. Довідка Педагогічна година
9. «Стан готовності вікових груп до літнього оздоровчого періоду 2024р.» В.в. Довідка Педагогічна година
10. «Готовність педагогів до освітньої діяльності» О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. Інформація до відома Педагогічна година
11. «Планування освітнього процесу» О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. Інформація до відома Педагогічна година
12. «Стан ведення ділової документації педагогами» О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. О.в. Інформація до відома Педагогічна година

Умовні позначки:

К.в. – комплексне вивчення Т.в. – тематичне вивчення
В.к. – вибіркове вивчення О.в. – оперативний вивчення Додаток 2

План-циклограма внутрішньої системи оцінювання якості процесів функціонування

Зміст внутрішнього контролю (форма узагальнення) Місяць Форма узагальнення Де слухається питання
Вересень Жовтень Листопад Грудень Січень Лютий Березень Квітень Травень
Безпека життєдіяльності, охорона праці
1. Стан роботи щодо дотримання працівниками закладу вимог законів та інших нормативно-правових актів з охоронипраці, інструкцій з ОП, ТБ, ПБ О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
2. Стан роботи щодо попередження нещасних випадків з працівниками О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
3. Стан загального технічного огляду будинку й споруд закладу П.к. П.к. П.к. Акти перевірки Виробнича (адміністративна) нарада
4. Стан спортивного обладнання у музично-спортивній залі. П.к. П.к. П.к. Акти перевірки Виробнича (адміністративна) нарада
5. Стан спортивного й ігрового обладнання на спортивному та ігрових дитячих майданчиках. П.к. П.к. П.к. Акти перевірки Виробнича (адміністративна) нарада
6. Виконання посадових обов’язків працівників закладу П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
7. Дотримання алгоритму дій під час оголошення Повітряної тривоги О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
8. Контроль проведення маркування меблів відповідно до зросту дітей та дотримання санітарних вимог О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
Організація харчування
1. Вивчення санітарно-гігієнічного стану харчоблоку О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Акти перевірки Виробнича (адміністративна) нарад
2. Стан транспортування продуктів харчування, умови й терміни придатності, відповідність посвідчень якості продуктів О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
3. Контроль за технологією приготування страв, їхнім виходом, наявністю відібраних добових проб кожної страви П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
4. Стан роботи щодо дотримання належних умов повноцінного збалансованого харчування дітей П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
5. Забезпечення оптимального питного режиму дітей О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
6. Відповідність режиму харчування та умов прийому їжі віковим та гігієнічним вимог О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
7. Стан організації харчування дітей на групах О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
8. Стан роботи щодо виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей під час приймання їжі В.к. В.к. В.к. В.к. В.к. В.к. В.к. В.к. В.к. Інформація до відома Педгодина
Цивільний захист, пожежна безпека
1. Стан організації роботи з цивільного захисту в закладі. П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
2. Стан пожежної безпеки групових, підсобних та інших приміщень. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
3. Стан евакуаційних шляхів групових, підсобних та інших приміщень. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
4. Стан вентиляційних каналів на харчоблоці закладу. П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
Медичне обслуговування
1. Організація медичних консультацій О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
2. Стан ведення документації сестри медичної старшої О.к. О.к. О.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
3. Реалізація медико-профілактичних заходів з учасниками освітнього процесу П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
4. Дотримання правил миття посуду (дезінфекції) в групах П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада
5. Дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень закладу П.к. П.к. П.к. Інформація Виробнича (адміністративна) нарада

Умовні позначки:

П.к. – попереджувальний контроль В.к. – вибірковий контроль О.к. – оперативний контроль

Додаток 3

План заходів

з охоронипраціта безпеки життєдіяльності в

ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р.

№ з/п Зміст роботи Термін Відповідальні Відміткапро виконання
Організаційна робота
1. Забезпечити виконання нормативно-правових актів з питання охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу Постійно Директор
2. Здійснити перевірку готовності закладу до нового навчального року, оформити акт готовності закладу До 01.09.2023р. Директор
3. Створити сприятливі умови для фізичного, психічного та духовного розвитку дітей, забезпечити їх правовий та соціальний захист. Протягом року Директор
4. Призначити відповідального за організацію роботи з профілактики дитячого травматизму. Вересень 2023 Директор
5. Поповнити оснащення ЗДО розробками, наочними та методичними матеріалами з розділу «Охорона та зміцнення здоров’я дітей» Протягом року Вихователь-методист
6. Поповнити банк даних щодо охорони життя та здоров’я дітей з розділів: – пожежна безпека; – дорожньо-транспортний рух (практичні заняття); – запобігання травматизму в побуті. Протягом року Вихователь-методист, вихователі
7. Організувати щоквартальні розгляди стану охорони праці в ЗДО на виробничих нарадах. 1 раз на квартал Директор
8. Проводити інструктажі з працівниками ЗДО: – вступний при зарахуванні на роботу; – первинний на робочому місці; – повторний на робочому місці; – позачерговий в разі необхідності; – по пожежній безпеці(під розпис в журналі) Протягом року, відповідно до нормативів Директор, вихователь-методист, завгосп
9. Забезпечити протипожежну готовність ЗДО до початку нового навчального року, в т.ч. зарядку вогнегасників, їх розміщення в легкодоступних місцях. Вересень Директор, завгосп
10. Проводити огляд території, перевіряти міцність і надійність кріплення всього обладнання, інвентарю, ігрового матеріалу, негайно ліквідувати всі предмети, що загрожують життю та здоров`ю працівників Постійно (акт – 1р. на квартал) Директор, завгосп
11. Дотримання алгоритму дій під час оголошення Повітряної тривоги Протягом року Всі учасники освітнього процесу
Робота з педагогами
1. Проводити інструктажі по відпрацюванню у співробітників ЗДО навичок дій під час загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Згідно з планом Директор
2. Надання методичної допомоги вихователям з пропаганди правил поведінки та засобів захисту дітей в надзвичайних ситуаціях Протягом року Вихователь-методист
3. Поповнювати картотеку практичного і теоретичного матеріалу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей, їх правового виховання. Протягом року Вихователь-методист, вихователі
4. Контролювати дотримання техніки безпеки життєдіяльності дітей в групах та на ділянках закладу. Щодено Ввихователь-методист
5. Організувати конкурси дитячих малюнків з попередження дитячого травматизму (з вимогами відповідно віку дітей). Протягом року Вихователь-методист, вихователі
Робота з дітьми
1. Організувати і провести «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини» Листопад, січень, квітень Вихователь-методист, вихователі
2. Урізноманітнити роботу з дітьми по дотриманню правил дорожнього руху, пожежної безпеки, поведінки у надзвичайних ситуаціях, отримання початкової правової освіти, прищеплення норм здорового способу життя, формування валеологічного світогляду та валеологічного розвитку. Постійно Вихователь-методист, вихователі
3. Використовувати в роботі з дітьми спеціально створені ігрові ситуації, вводити їх елементи у зміст сюжетно-рольових ігор «Транспорт», «Поліклініка», «Пожежники», «Рятівна служба» та ін. Щомісяця Вихователі
4. Поповнити та поновити в кожній віковій групі куточки інформаційної грамотності з охорони життя і здоров’я дітей, правового виховання, забезпечити наявність тематичного ігрового матеріалу. Протягом року Вихователі
5. Продовжувати знайомити з правилами поведінки у надзвичайних ситуаціях за темами: —«Ліки»; —«Один вдома»; —«Служба порятунку»; —«Прогулянка в лісі»; —«В країні дорожних знаків». Протягом року Вихователі
6. Проводити: —цільові прогулянки; —лялькові вистави; —театральні вистави; —спортивні розваги. Згідно з планом Вихователь-методист, вихователі
7. Читання художньої літератури на дану тематику Постійно Вихователі
Робота з батьками
1. Посилити інформаційно просвітницький компонент роботи з батьками щодо соціального та правового захисту дітей, пропаганди здорового способу життя. Постійно Директор, вихователь-методист, вихователі
2. Проводити групові та індивідуальні консультації для батьків за такими напрямками: —Дії під час виникнення пожежі; —Батьки – приклад для наслідування (дорожньо-транспортний рух); —Надзвичайні ситуації: правила безпечної поведінки (повінь, отруєння хімічними речовинами тощо); —Безпечність ігор на вулиці та вдома; — Правила поведінки на водоймі, в лісі, в полі Протягом року Вихователі
3. Залучати батьків до участі у конкурсах та виставках з питань безпеки життєдіяльності, створення безпечних і комфортних умов перебування дітей в ЗДО Протягом року Вихователь-методист вихователі
4. Висвітлювати питання охорони життя та здоров’я дітей на батьківських зборах. Протягом року Вихователь-методист, сестра медична старша

Додаток 4

План заходів ЗДО «Струмочок»

з попередженнядорожньо-транспортного травматизмуна 2023– 2024н.р.

№ п/п Зміст роботи Дата проведення Відповідальні Відмітка про виконання
Організаційно-педагогічна робота
1. Проведення просвітницької роботи з працівниками ЗДО, дітьми, батьками з питань дорожньо-транспортного травматизму Протягом року Вихователь-методист
2. Спрямувати діяльність закладу дошкільної освіти на виконання нормативних, законодавчих та інструктивних документів у галузі попередження дорожньо-транспортного травматизму Протягом року Директор, вихователь-методист
3. Систематично проводити профілактичну роботу з попередження дорожньо-транспортного травматизму шляхом планування різних форм роботи з дітьми Протягом року Вихователі
4. Забезпечити проведення Тижня безпеки дорожнього руху Вересень Вихователі всіх груп
5. Поповнення груп наочно-дидактичними посібниками та іграми Протягом року Вихователі
6. Консультація для педагогів: «Профілактика дорожніх пригод» Вересень Вихователь-методист

Робота з дітьми

1. Цільові прогулянки (з врахуванням безпекової ситуації в місті) Протягом року Вихователі
2. Бесіди: - «Мій безпечний маршрут в дитячий садок» - «Твої помічники на дорозі» - «Про правила поведінки в транспорті» - «Обережно ожеледь» - «Правила для пішоходів і пасажирів» - «Небезпечні місця навколо дитячого садка» - «Правила їзди на велосипеді» Протягом року Вихователі
3. Читання художньої літератури про правила дорожнього руху. Заучування віршів, загадок про правила дорожнього руху Протягом року Вихователі
4. Перегляд навчальних мультфільмів, відеороликів, презентацій про правила дорожнього руху Протягом року Вихователі
5. Рухливі та дидактичні ігри з правилами дорожнього руху Протягом року Вихователі
6. Проведення розваг, змагань, конкурсів, вікторин на дану тематику Протягом року Вихователі
Робота з батьками
1. Поповнення інформаційно-консультативних матеріалів для батьків з даного питання Вересень Вихователі
2. Тест для батьків «Грамотний пішохід» Вересень Вихователі
3. Консультації для батьків: - «Вивчення правил дорожнього руху в домашніх умовах» - «Увага! Дорога!» - «Як переходити вулицю з дітьми» - «Безпека дітей на міських вулицях» - «Дисципліна дорослих на дорозі – запорука безпеки дитини» - «Вулиця не любить несподіванок». Протягом року Вихователі

Додаток 5

План заходів

з «Охорони дитинства» ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р.

№ з/п Зміст роботи Термін Відповідальний Відмітка провиконання
Організаційна робота
1. Організувати роботу щодо систематизації та вивчення нормативних документів: Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини, законодавства України в галузі освіти, в частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини та інших нормативно – правових актів які спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) Протягом року Директор
2. Поповнити базу нормативно – правових документів щодо забезпечення дотримання законодавства в галузі охорони здоров’я дитинства. Вересень Директор
3. Поновити банк даних дітей пільгових категорій Поновлювати банк даних по мірі надходження інформації про зміну соціального статусу дитини та появи нових дітей пільгового контингенту в складі ЗДО Вересень-жовтень Протягом року Директор, вихователь-методист
4. Терміново інформувати органи опіки і піклування про дітей , які залишилися без піклування батьків. За потребою Директор
5. Провести ознайомлення працівників ЗДО з новими нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства. Вересень Директор
6. Надавати психологічну допомогу дітям пільгових категорій та їх батькам. Протягом року Практичний психолог
7. Проводити консультації щодо роз’яснення батькам та особам, що їх замінюють, норм сучасного законодавства з охорони дитинства. Протягом року Вихователі
8. Організувати безкоштовне харчування дітей пільгових категорій відповідно до Рішення ОМР Протягом року Директор
9. Забезпечити надання необхідної соціально – психологічної допомоги та вжиття заходів щодо реабілітації дітей, що зазнали різні форми насильства у сім’ї За потребою Практичний психолог
Робота з педагогами
1. Опрацювання Конвенції ООН про права дитини, законодавства України в галузі освіти із моделюванням ситуацій із правового виховання. Вересень Вихователь-методист
2. Консультації: - «Дорослий у становленні особистості дитини»; - «Система заходів з профілактики жорстокого поводження з дітьми в родинах»; - «Психолого-педагогічна вправність дорослих: вчимося бути разом з дитиною» - «Дорослий у становленні особистості дитини» Жовтень Грудень Березень Травень Практичний психолог
Робота з дітьми
1. Організація дидактичних ігор з правового виховання. Протягом року Вихователі
2. Читання художньої літератури, вивчення віршів з тематики правового виховання. Протягом року Вихователі
3. Тематичні виставки з правого виховання Протягом року Вихователі
4. Тематичні бесіди: - «Кожен має право на життя та ім’я» - «Я та моя безпека» - «Найбільше багатство – здоров’я» - «Мої права та обов’язки» Протягом року Вихователі
5. Перегляд циклу тематичних відеоматеріалів з даної тематики Протягом року Вихователі
Робота з батьками
1. Організувати профілактичну роботу з родинами «соціального ризику», спрямовану на попередження бездоглядності й безпритульності дітей. Протягом року Вихователі
2. Розміщення тематичної інформації з даного питання на сайті ЗДО Протягом року Вихователь-методист
3. Консультації: - «Конвенція про права дитини»; - «Ознайомлення з Законом України Про охорону дитинства»; - «Декларація прав дитини»; - «Правова освіта для маленької дитини»; - «Дошкільники та їх права і обов’язки» - «Безпека дитини в ЗДО та родині»; - «Жорстоке поводження з дітьми: що це?» Протягом року Вихователь-методист
4. Доповнювати інформаційні куточки з пам’ятками для батьків з правової тематики. Протягом року Вихователь-методист

Додаток 6

Медико-профілактичні заходи

ЗДО «Струмочок» на 2023-2024 н.р.

№ з/п Зміст роботи Термін Відповідальний Відмітка про виконання
ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА
1. Скласти і затвердити графік роботи сестри медичної старшої Постійно Сестра медична старша
2. Прийом дітей-новачків до ЗДО за наявності всієї необхідної документації. Постійно Сестра медична старша
3. Здійснювати правильне ведення картки історії розвитку дитини і карток профілактичних щеплень. Постійно Сестра медична старша
4. Систематичне ведення всієї обов’язкової медичної документації за встановленою формою. 1 раз на місяць Сестра медична старша
5. Брати участь у педрадах, на які виносяться питання здоров’я і фізичного виховання дітей. 1 раз на місяць Сестра медична старша
6. Проводити наради з питань стану здоров’я та нервово-психічного розвитку, захворюваності дітей раннього віку. 1 раз на місяць Сестра медична старша
7. Аналізувати стан захворюваності дітей з педагогами закладу 1 раз на місяць Сестра медична старша
8. Проведення подачі заявок на медикаменти, придбання медикаментів, списання їх за нормами 2 рази на рік Сестра медична старша
9. Участь у батьківських зборах 1 раз на квартал Сестра медична старша
ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ
1. Ведення нагляду за виконанням санітарно-гігієнічних правил приготування їжі та термічною обробкою продуктів Постійно Сестра медична старша
2. Складання перспективного та щоденного меню Постійно Сестра медична старша
3. Забезпечення вхідного контролю якості продуктів Постійно Сестра медична старша
4. Перевірка якості приготовленої іжі та ведення за формою бракеражного журналу Постійно Сестра медична старша
5. Підрахунок калорійності раціону Постійно Сестра медична старша
6. Контроль за закладкою продуктів до котла Постійно Сестра медична старша
7. Чіткий контроль за зберіганням та термінами реалізації продуктів, що швидко псуються Постійно Сестра медична старша
8. Контроль за харчуванням дітей та дотриманням методики проведення цього процесу Постійно Сестра медична старша
9. Узагальнення результатів роботи щодо харчування і розглядання їх на нарадах 1 раз на місяць Сестра медична старша
10. Участь у роботі з батьками дітей за питаннями організації харчування у домашніх умовах 1 раз на місяць Сестра медична старша, вихователі
ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА
1. Проведення антропометричних вимірювань дітей: - від 2 до 3 років - від 3 до 6(7) років 1 раз на місяць 1 раз на квартал Сестра медична старша
2. Надання медичної допомоги дітям, які захворіли, забезпечення їх ізоляції до приходу батьків Постійно Сестра медична старша
3. Забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей, виконання режиму дня 1 раз на півроку Вихователь-методист, сестра медична старша
4. Забезпечення медичного кабінету необхідними ліками та медичними інструментами 2 рази на рік Сестра медична старша
ОЗДОРОВЧА РОБОТА
1. Контроль за розробкою раціонального режиму дня у всіх вікових групах на навчальний рік та літній період 2 рази на рік Сестра медична старша, вихователь-методист
2. Контроль за виконанням миття посуду (дизінфекції) у групах Постійно Сестра медична старша
3. Контроль за дотриманням вимог під час карантину Постійно Сестра медична старша
4. Проведення санмінімумів із працівниками ЗДО 1 раз на місяць Сестра медична старша
ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА
1. Контроль за санітарно-гігієнічним режимом згідно з інструкцією Постійно Сестра медична старша
2. Контроль за зберіганням та використанням дезінфікуючих та мийних засобів Постійно Сестра медична старша
3. Проведення обстеження дітей на педикульоз та коросту 1 раз на місяць Сестра медична старша
4. Проведення протиепідемічних та загартовуючих заходів щодо боротьби з грипом та іншими ГРЗ Постійно Сестра медична старша
5. Контроль за проведенням ранкового прийому дітей Щоденно Сестра медична старша
6. Складання плану проходження та контроль за термінами проходження персоналом медогляду 2 раз на рік Сестра медична старша
7. На час карантину, контроль за дотриманням ізоляції груп у приміщенні та на ігрових майданчиках За необхідності Сестра медична старша
8. Складання плану заходів під час наявності інфекційних захворювань, контроль за їх виконанням За необхідності Сестра медична старша
9. Суворий контроль за прийомом до ЗДО дітей, які хворіли на кишкові інфекції. Постійно Сестра медична старша
САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА РОБОТА
1. Контроль за санітарним станом приміщень, ігрових майданчиків Щоденно Сестра медична старша
2. Контроль за повітряно-температурним режимом Щоденно Сестра медична старша
3. Контроль за виконанням співробітниками правил особистої гігієни Щоденно Сестра медична старша
4. Контроль за своєчасною зміною постільної білизни, рушників, серветок, за методикою миття та дезінфекції посуду по групах Щоденно Сестра медична старша
5. Контроль за проведенням поточних та генеральних прибирань та розподілом обов’язків серед технічного персоналу 2 рази на місяць Сестра медична старша
САНІТАРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА
1. Проведення співбесід із батьками та співробітниками з метою підвищення санітарно-гігієнічних знань. 1 раз на місяць Сестра медична старша
2. Проведення бесід і консультацій з батьками з питань профілактики різних видів захворювань, попередження дитячого травматизму Постійно Сестра медична старша
3. Проведення індивідуальних бесід із батьками про стан здоров’я дітей Постійно Сестра медична старша
4. Випуск санбюлетенів за різною тематикою 1 раз на квартал Сестра медична старша

Кiлькiсть переглядiв: 16833